(Бородата агама)
Агами цього виду широко поширені в центральній і східній частинах Австралії. Населяють кам'янисті сухі області і напівпустельні райони з рідкою рослинністю, що переважно складається з колючого чагарнику, а також сухі ліси на території східних штатів Австралії. Ведуть переважно наземний спосіб життя, проте не рідко зустрічаються на скельних утвореннях, деревах і навіть парканах- ці ящірки часто зустрічаються в населених пунктах.
Досить велика ящірка, загальна довжина тіла дорослих особин варіюється від 40 до 60 см. Широка голова має трикутну форму, тіло мускулисте, міцне. Спина, зовнішні сторони лап, а також голова покриті шиповидною гостроверхою лускою, що утворює на передній частині шиї подобу літери "V". У процесі прояву агресії або збудження, агами сильно роздмухують горло, тим самим піднімаючи загострені лусочки, і демонструють колючу "бороду", колір якої залежно від ступеня збудження плазуна набуває чорний або темно-сірий колір. У чоловічих особин "борода" розвинена краще, ніж у самок, а інтенсивність її забарвлення вище. Короткі потужні пальці увінчані міцними кігтями. З боків між передніми і задніми лапами проходять поздовжні ряди загострених лусочок. Як і всі представники роду Бородатих агам (Pogona), бородаті агами не відкидають хвости.
Забарвлення бородатих агам досить різноманітне: на сірому, сіро-коричневому або бежевато-коричневому тілі проглядається нечіткий малюнок з темніших смуг і світлих плям. На голові від ока до слохового отвору проходить темна смуга. Щелепи агам жовтуваті або білуваті. Хвіст покритий поперечними рядами темних смуг. Забарвлення молодих особин більш яскраве і контрастне. Ящірки здатні до деякої міри змінювати колір свого тіла, що є реакцією на настрій тварини, а також сприяє самостійному контролю терморегуляції: в прохолодні дні агами стають темнішими, у спекотні - навпаки, помітно світлішають.
Раціон бородатих агам в неволі приблизно на 70% становить тваринна їжа, що складається з різних кормових комах (сарана, цвіркуни, таргани), інших безхребетних, а також дрібних гризунів. З великим задоволенням поїдають бородаті агами і рослинну їжу: листя і квітки кульбаби і конюшини, листи салату, терту моркву і яблука, різні ягоди, шматочки стиглих овочів і фруктів.